Telefon: 0533 205 81 47

Şehirlerarası Nakliyat

Şehirler arası nakliyat kent içi taşımadan daha farklıdır. Önce şehirler arası nakliyat belgesi gereklidir. Bunu mutlaka önemseyiniz.

Olmadığında zabıt, maliye ya da trafik kontrolünde aracın bağlanacağı ve size eşyanızı taşıyacak yeni araç bulun deneceği aklınızda olmalıdır.

Şehirler arası nakliyat bu denli uzmanlık gerektiren bir iş olduğundan bu belge ilgili bakanlıktan yeterliliği olan firmalara verilmektedir. Tabi ki de aracı belge sürmüyor.

Bu ehliyet gibidir. Ehliyetsiz araç kullanılası nasıl yasak ise, şehriler arası taşıma için yetki belgesi olmadan nakliyat yapmakta yasaktır ve ağır cezası vardır.

Şehirlerarası Nakliyat Bilgilendirme

Şehirler arası nakliyatı parça başı mı yoksa size özel araç ile mi yapacağınıza karar vermeniz de sizin açışınızdan önemlidir.

Parça başı şehirler arası nakliyat birden fazla yurttaşın eşyası, aracın bölümlü kısımlarında ayrı ayrı yerleştirilerek taşınır. Zaman alır. Fakat daha ekonomiktir.

Şehirler arası nakliyatın diğer türü de size, eşyanıza özel nakliyat aracı tahsis edilir. Bu daha pahalıdır. Ancak daha pratik ve kısa sürede gerçekleşir.

şehirlerarası nakliyatŞehirler arası nakliyat düşünüyorsanız, taşınacak ev eşyanız, ofis eşyanız veya iş yeriniz varsa, öncelikle can ve mal güvenliğinizi düşünmek zorundasınız.

Şehirlerarası Taşımacılık Uyarı

Şehirler arası taşımacılıkta korsan firmalardan kesinlikle kaçınmalısınız. Korsan firmaların yarattığı tahribatı önceden öngörmeniz mümkün bile olmaz.

Korsan firmalar ile çalıştığınızda sıkıntı ile karşılaşırsanız muhatap bulamayacaksınız. Sorunlarınız çözülmeyecek. Yasal, hukuksal haklarınızı arayamayacaksınız; zira asla firmayı bir daha bulamayacaksınız.

Şehirler arası taşımacılıkta firmanızın resmi firma olup olmadığından emin olmalısınız. Elemanlarının sigortalı olup olmadığını mutlaka bilmelisiniz.

Firmanın nakliyat yapabilmesi için gerekli yetki belgelerinin olup olmadığını kontrol edip ikna olmalısınız. Firmanız sigortalama yapmıyorsa kesinlikle sigortasız işe başlamamalısınız.

Şehirlerarası Nakliye Sözleşme

Şehirlerarası nakliye firmanız sözleşme yapmıyorsa taşınma işine aynı firma ile devam etmemelisiniz. Firmanız paketlemede darbelere karşı önleyici önlem almıyorsa şehirler arası uzun yol sonucunda eşyalarınız param parça size teslim edilecektir. Darbelere karşı stop önlem almayan firma ile çalışmayınız.

Buz dolabınızdaki eşyalarınızı soğutuculu dolapla taşımayan firmanın taşıma işlemine şüphe ile bakınız.

Eşyalarınızın de-montesini profesyonel elemanları ile yapmayan firmanın elinde mobilyanız parçalanacaktır. Elektronik eşyalarınız dağılacaktır. De-monte ve monte işini uzman ekiple yapmayan firmalar ile şehirler arası taşımacılık yapmayınız.

Şehir içi İzmir nakliyat telefon için de İzmir evden eve nakliyat sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 


 

Şehirlerarası Nakliyat