Telefon: 0533 205 81 47

İzmir Nakliyat Firmaları

Yasal firma olmayan bir çok kişi, grup bu sektörde sokaklarda İzmir nakliyat firması gibi çalışmaktadır. Yasal olayı kendileri tercih etmiyorlar.

Çünkü yasal olmanın hem sorumlulukları var hem de ekonomik giderleri var. Vergi ödemek giderdir. Oda kaydı ödemek giderdir. Personel sigortası ödemek giderdir.

Böyle sayabileceğimiz bir çok gider kalemi var ve bu yasa dışı İzmir nakliyat firmaları bu giderlerden kaçarak haksız rekabet ortamında kirli kazanç edinmeye çalışırlar. Doğal olarak sizin taşıma işinizin de, eşyalarınızın da sorumluluğunu almazlar ve sorumsuzca çalışırlar.

İzmir Evden Eve Nakliyat Firmalarında Bilgilendirme

izmir nakliyat firmasıYasal nakliyat İzmir firması, vergi levhası, yetki belgesi, sigortalı elemanı olan firmalardır, tüm faaliyetlerini yasalara bağlı yaparlar.

Aranabilecek ilk özellik yasallıktır. Yasal olduğundan emin olduktan sonra, bu firma profesyonel mi, deneyimli mi, hizmeti kaliteli mi diye sorgulanabilir araştırılabilir.

Yasal olmayan firmalar için bu tarz bir araştırmaya gerek yoktur, zira yasadışı firmalardan, yasadışı faaliyet gösteren şirketlerden öncelikle korunmak, uzak durmak, nakliyat işini bu korsanlara yaptırmamak gerekir.

Yasadışı Firmalara Karşı Uyarı:

Vatandaşımızın bilgilendirilmesi, dikkatinin açık tutulmasında fayda var. Bizim açımızdan ben mesleki hem ahlaki görevdir bilgilendirmek ve uyarmak.

Zira, bu firmalar ülkemizde binlerce, ilimizde yüzlerce insanı mağdur etmiş durumdalar. Nakliyat sektörü de vatandaş da bu firmalardan el aman eder durumdadır. Ne yapıyor bu firmalar? Ucuz etiket fiyatı sunuyorlar. Örneğin, 1800 TL, 1880 TL ye ev taşıma gibi özellikle ekonomik sıkıntı da olan vatandaşın izmir nakliyat firmalarıdikkatini çekmeyi, bu rakamlarla yanıltmayı başarıyorlar. “Tamam sizinle taşıyacağız” sözü aldıktan sonra, kaparo, ön ödeme alıyorlar.

Veya uyduruk bir sözleşme imzalatıyorlar, ön ödeme alıyorlar. Sonrasında günlerce, haftalarca, bazen aylarca bekletiyorlar. “size sıra gelemdi, çok yoğunuz” cevabı, “Aracımız şehir dışında cevabı, “Asansörümüz başka işte” cevabı bildik sıradan oyalama cevaplarıdır.

Bir çok vatandaş, kaparosundan vazgeçiyor. Bunlar aldıkları kaparoyu kar sayıyorlar. Vazgeçemeyenler, illaki bunlara yaptıranlarsa, asıl rezaletin taşımada olacağını henüz bilmeyenler.

Çünkü taşıma başladığında, eşyanız çok fazla ek ücret talebi ile karşılaşıyorlar. Yüksek katlar da ise, asansör gerek, kiralayacağız, asansör kirası ücreti ile karşılaşıyorlar.

Eşyaları paketlenirken kesinlikle özen gösterilmediğinden, perişan ve dağınık halde, sürüklen,  sürüklene araca taşındığını izliyorlar. İtiraz edene ise, personel hatası cevabı veriliyor.

Çünkü eğitimli, kadrolu, sigortalı, profesyonel eleman değil gündelikçi eleman çalıştırıyorlar. Mobilyalarının nasıl söküldüğünü görme eziyetine katlanmak zorunda kalıyor vatandaş.

Beyaz eşyasının kapı ve duvarlara çarpmasını görmemek için gözlerini kapatanlar dahi oluyor. Taşındıklarında evlerine yeni eşya almak zorunda olduklarını fark ediyorlar insanlar.

Tüm eşyaları harap olmuş durumda taşınıyor. Üstelik, bu duruma tepki olsun diye ödeme yapmak istemeyen veya kesinti yapmak isteyen vatandaşa tehdit, zor, şantaj uyguluyorlar.

Vatandaş, canımdan olacağıma malımdan olayım çaresizliğinde kalıyor. Üç kuruş ucuza taşınacağım fikri vatandaşı karşılaştırılamayacak eziyete, daha çok daha büyük masrafa sokuyor.

Korsan firmalara karşı uyarımızın nedeni bu gibi nedenlerdir. Bunların yüzünden sektör, dolandırıcı sektörmüş gibi de algılanmaktadır. İzmir nakliyat firmaları bu nedenle de korsanlara karşı mücadele etmek zorundadır.

İzmir Nakliyat Firması Nasıl Bulurum?

Resmi İzmir evden eve nakliyat kurumsal İzmir nakliyat firması bulmak istiyorsanız tam yerindesiniz. İletişim bilgilerimizden bize ulaşabilir. Tüm resmi belgelerimizi denetleyebilirsiniz.

Tüm sözleşme metinimiz, araçlarımız, personelimiz yasal çalışma koşullarına sözleşme ve garanti gereğine bağlı çalışmaktadır.

Dilerseniz İzmir nakliyat telefon bilgilerimizden bize ulaşabilir, daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

 


 

İzmir Nakliyat Firmaları