Telefon: 0533 205 81 47

İzmir Nakliyat

İzmir nakliyat, izmir taşımacılık sektörü için yeni bir soluk, yeni bir anlayışi yeni bir dönem olarak doğdu.

Yenilik espirisi İzmir nakliyat için öncelikle korsanlığa, hırsızlığa, yasadışı çalışmaya, haksız kazanca mücadele etmek oldu.

Kaliteli İzmir Nakliyat

İzmir nakliyat öncelikle şehrimizin genel demografik yapsısını, sosyal düzeyini, coğrafyasını etüt etti.

Nakliyat İzmir ülkemizin nadide şehirlerinden olan ve Akdeniz İncisi olarak bilinen şehrimiz için taşımacılıkta en önemli değerin güven olduğu kaydını düştü.

izmir nakliyatİzmir yaklaşık üç milyonluk bir kent. Binlerce öğrencisi, askeri, memuru olan bir şehir. Şehir dışından yoğunca göç alan bir coğrafya. Ayrıca liman kenti.

Bu ve benzeri onlarca neden İzmir'i adeta bir nakliyat, taşınma şehri haline getirdi. Sürekli hareketli bri demografi olunca, taşıamcılık sektörü için de bir nimet oldu kentimiz.

Haliyle yasadışı, korsan nakliyatçılar için şehrimiz adeta av alanına döndü. Şuan itibari ile yaklaşık ikiyüz adet vergi levhası olan irili ufaklı taşımacılık firması var. Kayıtdışı çalışanlarınsa haddi hesabı yok.

Güvenli İzmir Nakliyat

İnternette arama motorlarında küçük bir gezinti binlerce nakliyat mağdurunu karşımıza çıkarmaya yetiyor.

nakliyat izmirBiz izmir taşınmacılık sektöründe faaliyet yürüten firmalarda en azından yasal olarak olması gereken özellikleri sıralamak ve insanların yanıltılmasını bir nebzede olsa önlemek için bilgiendirmek istiyoruz.

İzmir taşımacılık sektörü veya İzmir taşımacılık sektörü her ne dersek diyelim, bu sektörde faaliyet yürüten firmaların ne kadar güvenilir olduğunu anlamak hiç de zor değil.

İzmir Nakliyat Bilgilendirme

Öncelikle firma yasalmı bakmalsınız. Bunu anlamanın en kolay yolu vergi levhasını görmek, vergi numarasını incelemktir. Yasal olmayan firma korsandır. 

Korsan firma önce sizi dolandırıyor. Sizi dolandırıken devleti de dolandırıyor. Maalesef sayıları hayli fazla. Sizi dolandırıken devleti nasıl dolandırıyor. Çünkü vergi ödemiyor. haksız kazanç elde ediyor. Sizi nasıl dolandırdığını ise en iyi yine siz biliyorsunuz.

Taşımacılık İzmir sektöründe faaliyet yürüten firmaların vergi levhası olması korsanlığını engellemeye yetmiyor.

Vergi levhası ile birlikte izmirde taşıamcılık yapabileceğini belgeleyen en önemli diğer belge, yetki belgesidir. yetki belgesi olmayan firmalrın nihayetinde İzmir'de izmir nakliyattaşımacılık yetkisi yoktur. İzmir'de nakliyat yapamaz.

Çünkü bu yetkiden bu yetki belgesinden mahrumdur. Yetki belgesi olmayan firmalar genellikle komisyonculuk yapan firmalrdır.

İzmir nakliyat sektöründeki komisyonculuk ise şöledir. Siz mesala a firması ile sözleşme yapıyorsunuz.

Ama nakliyatı B firması yapıyor. A firması B firmasından komisyonunu alıyor. Aslında A firması sizden komisyonunu alıyor. Siz gereksiz yere komisyon ücreti ödüyorsunuz.

Sıkıntı yaşadığınızda sizne A firmasını ne de b firmasnı bulamıyorsunuz. Olaki buldunuz onlar sorumnun sorumluluğunu bir birlerinin üzerine atarak sizide bıktırma yöntemini seçiyorlar. genelde olan bu sonuş ortaya çıkıyor.

İzmir nakliye sektöründe faaliyet yürüten firmalarda olamsı gereken diğer bir özellik, personelin mutlaka sigortalı olamsıdır.

Sigortasız personel çalıştırmak insan hakklarına aykırıdır. İnsan hakkının gaspıdır. Sigortasız eleman çalıştıran firma hem sigortadan yani kamudan yani devlette, hem işçiden hemde sizden çalmaktadır.

Sigortasız eleman çalıştıran firmanın personeli "gündelikçi"dir. Gündelikçileri yermek değil amacımız tabiki. fkat İzmir nakliyat sektöründe uzman olmayan elemandır "gündelikçi".

Uzman olamdığı içinde mobilya, beyaz eşya, elektronik eşya, demontaj ve montajında bilinçsizdir. Amatördür. Kimseye karşıda sorumlulupu yoktur.

Bugun var yarın yoktur. Elektronuk eşyalarınızn, mobilyanızın, veya beyaz eşyanızın parçalarını nakliyat sonrası bir araya getirmeniz hayli zordur. Genelde parçalı olurlar, Sağda solda kalırlar.

Nakliye İzmir firmalrında bulunası gereken fdiğer bir özellik ekspertiz olayıdır. Telefonda veya internet ortamında görüştüğünüz herhangi bri firma ekspertiz yapmadan fiyat veriyorsa mutlaka dikkatli olmasınız.

Zira ne kadar eşyayı nerden nereye taşyacağını bilmeden bir firmanın fiyat veriyor olması kuşkulandırıcıdır.

Sizde kuşkulanmalısnız. Neye göre fiyat veriyor diye sormalısınız. Mantıklı izahat aramalısnız. Ki bu tür fiyatlar sonradan katlanır.

"Mobilyanızı söylememştiniz, beyaz eşyanı zçok fazla, yüksek kattasınız, asansör gerektiğini bilmeden fiyat verdik" gibi gerekçelerle taşınma fiyatınız katlanmaya başlar.

Ekspertiz tüm bunlar öncesi ne kadar eşyanın nerden nereye nasıl taşıancağını belirleme faaliyetidir.

Bu nedenle yanılmak, dolandırılmak, korsanlara av olmak istemiyorsanız ekspertiz olayını mutlaka istemeli ekspertiz yapmayan firmalarla çalışmamalısnız.

İzmir nakliyat, sektöründe taşımacılık yapan firmalrda aranması gereken diğer bir husuda sözleşme metnidir.

Sizin ve firmanın nakliyat hukunu resmi imzalarla resmi güvenceye alan metin hazırlanıp sözleşme imzalanamdan taşınma işine yönelmemelisiniz. Aksi takdirde sonrasında hiç bir yasal güvenceniz olmayacaktır.

izmir nakliyatİzmir nakliyat sektöründe diğer öenmli husus sigorta olayıdır.

Eşyalrınızı sigortalamayan firmalar ile değil taşınma eşyalrınıza dokundurmamalısınız. Zira olası bir kayıp, kırılma, kaza durumunda eşanın ne oalcağını önceden bilmelisiniz.

Güvencelemesiniz. Sigorta olayı,  izmir taşınma sektöründe fiilen bu anlama gelir. Sigortasız taşınma ise,  hertürlü riski göze almadır. Olası zarar, ziyana katlanmadır.

İzmir Nakliyat Nasıl Buluruz?

İzmir nakliyatçı, yetki belgelerine sahip, ücretis ekspertiz yapan, sözleşmeli çalışan, bünyesinde kadrolu profosyonel eleman çalıştıran, son model teknolojik donanımlı araçlara sahip, İzmir taşıamcılık sektöründe hizmet sunan firmadır.

Güvenebileceğimiz nakliyatçı İzmir firması nasıl buluruz sorusunu soruyor, kaygısını taşıyorsak, endişeleniyorsak lütfen iletişim bilgilerimizden firmamıza ulaşınız. İzmir evden eve nakliyat firması olarak tüm resmi evrakları, resmi personeli ve resmi araçları denetiminize açık.

Her dakika bizim ile İzmir nakliyat iletişime geçebilirsiniz.


 

İzmir Nakliyat