Telefon: 0533 205 81 47

İzmir Şehiriçi Taşıma

İzmir şehir içi taşımada dikkat edilecek hususları yurttaşın bilgisine sunmak gerekmektedir. Her ne kadar sıradan bir iş olarak görülse de, ev, iş yeri, ofis taşıma, pek de sıradan sayılamaz.

İnsanlar canhıraş edindikleri mal varlıklarını, eşyalarını, taşırken bir anlamda tüm hayatlarını, hayat boyu edindikleri değerlerini, hatıralarını, eşyalarına yükledikleri hislerini, yıllar boyu verdikleri emeklerini taşıyorlar.

Mal taşıma bir nevi can taşımaktır. Çünkü o eşya emek vereni tarafından ruha kavuşturulmuş adeta canlı hale getirilmiştir. Mobilyasının yıprandığını gören hanım efendi bayanın canı acır.

Buzdolabının merdiven boşluğunda duvara çarptığını görmek kimseyi mutlu etmez. Dokunmaya kıyamadığı, avizelerin kırılması sevinç kimseye vermez. Eşyadır ne olacak bir daha alınır demek belki kolay bir sözdür. Fakat onu alan bir daha almak için onca emek vermeyi göze alamaz.
izmir şehiriçi taşımacılıkEşyalarımız kıymetli ise, önemli ise, o halde öncelikle bu eşyaların kıymetini bilecek bir firmaya taşıtmalıyız.
İzmir şehir içi taşıma yapan yaklaşık iki yüz firmadan herhangi birini seçeriz demek doğru firmayı bulmamıza yardımcı olmayacaktır.

Nakliyat firmasının yasal belgeleri kontrol edilmeli. Vergi levhasından olmayan firma elenmelidir. Cirit atan yasadışı firmaların ellerine teslim etmemelisiniz eşyalarınızı.
Yetki belgesini mutlaka görmelisiniz. Yetki belgesi olmayan firma taşımacılık yapamaz. izmir şehir içi nakliyatDevlet buna izin vermez. Onlar korsan çalışırlar. Korsanlarla eşya taşımak istemiyorsanız, yetki belgesini görmediğiniz, yetki belgesinden emin olmadığınız firmaları elemeli, nakliyat yaptırmamalısınız.

Fiyat sormalısınız. Fiyatı nasıl verdiğine dikkat etmelisiniz. Taşınacak yeri ve eşyaları görmeden fiyat veren firmaların, fiyat verme yöntemine güvenmemelisiniz.

Amatör veya art niyetli yaklaşım vardır o firmada. Zira hangi eşyaları nasıl taşıyacağını görüp, planlamadan fiyat verilmez. Veriliyorsa muhtemelen ilerde size ekstra fiyat çıkarılacak demektir.

Yüksek katta ise eviniz mutlaka asansör sormalısınız. Asansör taşıtırsanız eşyalarınızın uğrayacağı zararı kestiremezsiniz. Hırpalanacaktır eşyalarınız.
Sigortalı taşıma yönteminden asla vazgeçmeyiniz. Taşınma başlamadan eşyalarınız sigortalanmalı ki, olası hasar, zarar karşılansın.

Sözleşme yapmayan firmalar, taşımanın sorumluluğu yasal olarak almayan firmalardır. Sözleşme yapmadan, hiçbir eşyanıza dokunulmasına dahi izin vermeyin. Biz İzmir evden eve nakliyat şirketi olarak sizi bilgilendiriyoruz, İzmir evden eve personelimiz ile dikkatinize sunuyoruz.
 


 

İzmir Şehiriçi Taşıma