Telefon: 0533 205 81 47

İzmir Evden Eve Nakliyat

İzmir evden eve nakliyat firmaları yurttaş nazarında artık hırsız firmalar gibi bir intiba uyandırdı. Yurttaş doğru bilgi edinebilirse, bu nakliyatçı maskeli hırsız firmalara karşı dikkatli ve uyanık olabilir.

Doğru bilgi edinmek günümüzde kolay değildir. Biz her şeyden önce doğru bilgi verme sorumluluğumuzu yerine getirmek istiyoruz.

Bilinmesi gereken ilk bilgi, nakliyatçı olmayan, tek bir aracı dahi olmayan, ofisi bile olmayan izmir evden eve nakliyatkişiler firmalar, sahte reklam ve çeşitli ilanlarla kendilerini İzmir evden eve nakliyatçısı gibi tanıtmaktadırlar. Bunların sayısı değil bir, iki, on belki onlarcadır. Lütfen nakliyatçı maskeli dolandırıcılara karşı araştırmacı, bilinçli olunuz.

İzmir Evden Eve Nakliyat Nasıl yapılıyor?

İzmir evden eve nakliyat firması bulmak, bulunan firmaya güvenmek, sorunsuz ve sıkıntısız taşınma yapmak imkansız gibi bir durum. Ortalık nakliyat firmasından geçilmiyor.

Sorun evden eve nakliyat firması bulmakta da değil. İzmir de kayıtlı iki yüz tane evden eve nakliyat firması olduğu biliniyor. Bunlar kayıtlı olanlar bir de kayıt dışı olanlar var ki onların sayısını kimse bilmiyor.

izmir evden eve nakliyatÜlkemizde her hangi bir sebep ile, İzmir evden eve nakliyat firması arayan, herhangi bir vatandaş hangi kriterleri arayacağını hangi firmaya hangi kıstas ile güveneceğini tam olarak bilemiyor. Bu anormal bir durum değil.

Nakliyat firmaları yeterince kendisini anlatamıyor. Bu firmalar olması gerektiği gibi oda ve benzeri kurumlar ile yeterince örgütlü de değiller.

Hal böyle olunca bu sektörde kimin eli kimin cebinde kimsenin bilmediği bir durum. Başta vatandaş olmak üzere bu sektörde yasal nakliyat firmaları da dahil herkes, korsan firmalar hariç herkes mağdur durumdadır. Hak kaybına uğramaktadır. Korsa, yasa dışı firmaların mağduru olmuşlardır.

İzmir Evden Eve Nakliyat Biliglendirme

İzmir evden eve nakliye firması aradığınızda sizi doğru bilgilendirecek kimse olmasa da, öncelik ile siz, vergi mükellefi olan firmaları bulmanız gerekir. İnternette İzmir evden eve yazınca karşına çıkan firmalara soracağınız, mutlaka görüp emin olacağınız ilk bilgi, vergi mükellefi belgesidir.

Kamudan vergi kaçıran sizin eşyanızı, paranızı pulunuzu, değerli, önemli eşyanızı neden kaçırmasın? Bu soruya verecek cevabınız vergi mükellefi kaydının önemi de belirler.

İzmir evden eve nakliyat firması vergi mükellefi ise bu sadece bu firmanın vergi kaydını gösterir izmir evden eve nakliyatnakliyata dair tüm her şeyini göstermez. Fakat vergi mükellefi olmayanların da hiçbir şeyine bakmaya, hiçbir şekilde güven duymaya veya her hangi bir yerden bir yere eşya taşıtmaya kesinlikle kalkmayınız.

Vergi kaydı olan firmada güven için arayacağımız ikinci özellik, yetki belgesi olmalıdır. Ulaştırma bakanlığından alınan yetki belgesi, bu firmanın nakliyat yapabilecek yeterliliğe sahip olduğunu ortaya koyan diğer önemli yasal belgedir.

Bu belgede internet sitesinde, ofiste çıplak göz ile rahatlık ile görülebilecek bir yerde olmalıdır ve orijinal ıslak imzalı olduğundan da emin olunmalıdır.

Araçların giydirmesi, logoları firmaya ait olmalıdır. Diğer önemli husus da personel firmanın kendi personeli olmalıdır. Eğitimli, deneyimli, gündelikçi olmayan sigortalı personel işin ehli ve sorumluluk sahibi personeldir.

İzmir Evden Eve Nakliyat Sözleşmesi ve Sigortası

izmir evden eve taşımacılık  firmasında yukardaki özellikler var ise, geriye kalan sözleşme ve sigortala işlemidir. Sözleşme ve sigortalama mutlaka yapılmalı, yapılmadan hiçbir eşya değil taşımak yerinden bile oynattırılmamalı el sürülmesine dahi izin verilmemelidir.

Sonra sözleşme yapmadığınıza pişman olmamalısınız. Firma ile sorun yaşadığınızda size sözleşme lazım olacaktır.

Eşyanız hasar gördüğünde ise taşıma sigortası yapmadığınıza pişman olabilirsiniz. Sözleşme ve sigorta olası sorunlar içindir. Sorun çıktığında ihtiyaç duyacaksınız.

Başlangıçta taşıma firmaları sorunsuz olacağını söylese de olası sorun durumunda çözümü hazırlamak amaçlıdır.

İzmir evden eve nakliyat hizmetimize, çözüm planlarımıza dair detaylı bir dosya oluşturduk, intiyaç duyarsanız İzmir evden eve nakliyat dosyamızı inceleyebilirsiniz.

İzmir evden eve nakliyat firmamız tüm yasal belgeleri, sözleşme ve sigortalı nakliyatı, ekonomik fiyatı ve profesyonel kadrosu ile yedi yirmi dört hizmetinizdedir.

İzmir evden eve nakliye hizmetinin diğer önemli püf noktası ücret kısmıdır. Ücretlendirme dair İzmir nakliyat fiyatı sayfamızda oldukça detaylı bilgi bulabilirsiniz.

 


 

İzmir Evden Eve Nakliyat