Telefon: 0533 205 81 47

Sıkça Sorulan Sorular

En hızlı ve kolay bilgilenme yoludur sıkça sorulan soruların cevaplarını paylaşmak. Ziyaretçilerimizin mesaj, mail, telefon veya yüze yüz görüşmelerde sıkça sorduğu soruları ve cevaplarını paylaşarak sizleri hızlıca bilgilendirmek istiyoruz.

Eşya Paketlemesini Nakliyat Firması mı Yapıyor?

Eve siz, size özel kendi seçtiğiniz eşyalarınızı alıyorsunuz. Geri kalan tüm eşyanızı personelimiz topluyor. Her eşyayı kendi özelliğine uygun şekilde özel olarak paketliyor. Bardaktan mobilyaya, beyaz eşyadan tekstile kadar tüm eşyalarınızı biz topluyor ve ambalaj yapıyoruz. Eşya paketlemeye dair daha detaylı bilgi, İzmir eşya paketleme sayfamızda detaylı bulabilirsiniz.

Taşımacılık Sözleşmesi Yapıyor musunuz?

Firmamız yaptığı işin yasal yükümlülüğünü de üstleniyor. Yüklenici firma olarak, taşımada anlaştığımızda yazılı olarak da sözleşme yapıyoruz ve ıslak imza ile imzalıyoruz. Sözleşme de taşımanın nasıl, ne zaman yapacağımız, firmamızın sorumlulukları yazmaktadır. Daha detaylı bilgi için ise, İzmir evden eve nakliyat sözleşmesi sayfamızda detaylı olarak görülebilir.

Nakliye Sigortası Yapıyor musunuz?

Biz nakliye firması olarak öngörülebilir tüm risklere karşı eşya güvenliğinizi önceden alıyoruz. Kimi riskleri öngörmek mümkün olmayabiliyor. Öngörülemeyen risklere karşı ise özellikle paha değeri yüksek eşyalarınıza nakliye sigortası yapıyoruz. Nakliye sigortasına dair detaylı bilgiler, İzmir sigortalı nakliyat sayfamızda şeffaf olarak bulunmaktadır.

Firmamızın Araçları Kendisine mi Ait?

Piyasa da aracı, olmayan bir çok şahıs veya şirket nakliyat işini sizden almakta başka nakliyat firmasına satmakta ve komisyon almaktadır. Sizinle görüşen başka, eşyanızı taşımaya gelen şirket başka olmaktadır. Bu aslında yasal değildir. Bu sektörde komisyonculuk yapmak yasaktır. Bunlar genelde korsan firmalardır. Siz de nakliyat sırasında sorun olduğunda muhatap bulamazsınız.

Şirketimiz kendi araçları ile nakliyat hizmeti vermektedir. Araçlarımıza dair detaylı bilgi, Evden eve İzmir Araçlarımız sayfasında mevcuttur.

Yük Asansörü Şirketinizin mi?

Eşyanızı almaya geldiklerinde, “yüksek kattasınız, yük asansörü kiralamamız lazım artı yük asansörü kirası ücreti ödemelisiniz.” Der bir çok firma. Bu bir tür fırsatçılıktır, bir tür kandırmadır, bir tür dolandırmadır aslında. Çünkü önce ücretsiz ekspertiz yapılır. Ekspertiz de yük asansörü gerekip gerekmediği netleştirilir. Sonra fiyat verilir. En son anlaşılır. Sözleşme ile fiyat sabitlenir. Bu yöntem ile çalışmayan firmalar en hafif deyim ile soyguncudur.

Firmamızın bir değil birkaç tane kendisine ait yük asansörü vardır. İhtiyaç halinde kendi yük asansörü ile çalışmaktadır. Asansörlü nakliyat dair geniş ve açık bilgi, İzmir asansörlü nakliyat sayfamızda paylaşılmıştır.