Telefon: 0533 205 81 47

İzmir Evden Eve Nakliyat Sözleşmesi

“Ne gerek var sözleşmeye?” diye sorar resmi yükümlülük almak istemeyen firmalar. Taşıma işini yaptıranın ve taşıma işini yapanın sorumluluklarını belirleyen metnin altına imzasıdır sözleşme. İmza ve sorumluluk kabiliyeti olanlar her şeyden önce hukukun korumasında taşıma işini yapmanın sayısız faydasını gayet iyi bilirler. Firma resmi değil ise, korsan ise, dolandırıcı ise, komisyoncu nakliyatçı ise tabi ki sözleşme yapamayacaktır.

İzmir Evden Eve Nakliyat Sözleşmesi Yasal Güvencedir

İzmir evden eve nakliyat sözleşmesi nedir? Firmamızın, taşınma sürecinde yüklendiği sorumluluğu, ıslak imza ile hukuk güvencesinde size sunmasıdır. Ülkemizde hukuk bilinci ve kültürü henüz tam oturmadığından, önemi de tam olarak idrak edilmediğinden sözleşme olgusu da tam olarak önemi değerinde anlaşılmamaktadır. Dolayısı ile uygulanmamaktadır.

İzmir Evden Eve Nakliyat Sözleşmesi Neden Yapılmalıdır?

izmir evden eve nakliyat sözleşmesiİzmir evden eve nakliyat sözleşmesi yaparsanız ne olur? Ekspertiz sonrası söz ile anlaştığınızda, verilen sözlerin anlaşma metnine dönüştürülüp imzalanması ile firma yasal yükümlülük altına girer. İmza attığı hususların gereğini yerine getirmediğinde sizin yasal yollardan hakkınızı arama imkanınız doğar. Kimse olağan üstü durum olmadıkça mahkeme kapılarına gitmek istemez. Sözleşme  yapan firma zaten işini ciddiye aldığını, yasal sorumluluk altına girdiğini bilir. Bu bilinç ile bu imzayı atar. Sizde rahatlıkla hukukun güvencesinde taşıma işinizi yapabilirsiniz.

İzmir Evden Eve Nakliyat Sözleşmesi Riski Nedir?

İzmir evden eve nakliyat sözleşmesi yapılmazsa ne olur? Bu olasılıktır. Amatör bir firma ile çalışmaya başladığınızı, eşyalarınızı amatör bir firmaya emanet ettiğinizi daha en baştan bilmenizde sizin açınızda fayda var. Firma eşyalarınızı taşımaya söz verdiği zamanda başlamazsa firmanın gelmesini beklemekten başka bir şey yapamazsınız. Firma “yanlış anlaşıldı biz öyle demedik” derse firmanın yeni dediğini yapmak durumundasınız. Firma “biz bilmiyorduk şu da gerekiyor” dediğinde o gerekir dediği şeye uymanız gerekir. “Başlangıçta bilemedik şu işten dolayı ücret farkı oluştu şu kadar daha ücret farkı öderseniz işinize devam ederiz” dediğinde o ücret farkını ödemek mecburiyetinde kalırsınız. Bu gibi örnekler yaşanan örneklerdir. Olurda eşyanız hasar görürse ve “firma biz yapmadık” derse, sizin onların yaptığını söylemek dışında ispat şansınız olmaz.

İzmir Evden Eve Nakliyat Sözleşmesi Gereklidir

İzmir evden eve nakliyat sözleşmesi, firmadan ziyade sizin için gereklidir. Sizin taşınan eşyalarınız için gereklidir. Sözleşme yapmayan veya yapmak istemeyenlere karşı siz kendi hukukunuzu, eşyanızı koruyacak belgeyi imzalamayı düşünmezseniz, siz riski üstlenmiş olursunuz.

Detaylı taşımacılık bilgilerimiz de şu sufada İzmir evden eve hizmetlerimiz görülebilir.