Telefon: 0533 205 81 47

Hayırlı Hizmet Vermek

Biz ev taşıma şirketiyiz. Özellikle yazın İzmir’de nerede ise her gün ev eşyası taşırız. Hem merkezde hem de tüm ilçelerde.

Önce Ev taşı Sonra hayır Lokması Yersin

Çok güzel değişik bir geleneği var İzmir halkının. Ev eşyasını taşıdığında İzmir lokması yaptırıyor ve komşularına, o an orada bulunan tanıdık tanımadık her insana ikram ediyor.

Hayırlı Hizmet VermekBu bir nevi komşuluk, insani bir gelenek tabi. Bir anlamda da ev eşyasını kazasız belasız taşımanın sevincini paylaşmak. Allaha şükretmenin ifadesi de oluyor. İzmir lokmacı firmaları var sadece bu işi yapan. Biz tabi kazasız belasız her gün ev taşıdıktan sonra lokma yapan ve ikram eden İzmir lokma firmaları ile nerede ise hepsi ile tanışır olduk.

Geçen haftaydı. Garip bir anı yaşadım. Lokma sırasında beklerken genç biri yaklaştı. Birazda çekingendi. “İzmir lokma fiyatı kaç para” diye sordu. “Ben nakliyatçıyım arkadaş, işte onlara sorman lazım.” Dediğimde sırada bekleyen başka biri gülümsedi. Tabi artık hayrına bir lokma yemek bile imkansız. Belli ki İzmir’den değil. “Şaka yaptım. Hayrına İzmir lokma yersin. Hayra dua edersin.” Bu kadar dedim de o da şaşırdı. Hemen sıraya girdi tabi.

Oradan lokmacı arkadaş da söze girdi. “Nakliyatçı Abi, misafirimize şaka yapıyorsun. Bak biz bedava hayra dağıtıyoruz. Siz de İzmir evden eve nakliyatı hayrınıza yapıyor musunuz?” Yakaladı hiç kaçırmadı elbette.

Hayırlı temiz Hizmet

Bizim İzmir nakliyat işi hayra yapılmıyor tabi. Bir lokma değil ki. Zahmetli iş. “Biz hayrımıza yapamasak da işimizi temiz yapıyoruz, yurttaşı uğraştırmıyoruz. Elini dahi sürmeden eşyasını taşıyor. Ücretlerimiz da sürekli kampanyalı. Uygun ücrete taşıma yapmaya çalışıyoruz. Bizim hayrımız da bu arkadaşım.” Diye uzun uzun açıklama yapmak zorunda kaldım.

“Biz iyi temiz nakliyat yapıyoruz ki, vatandaş bunun hayrına İzmir Lokma dağıttırıyor değil mi?”

Hayırlı iş, emek ile, alın teri ile hakkını verilen iştir. İzmir lokma da olsa İzmir nakliyatta olsa bu böyledir.