Telefon: 0533 205 81 47

Dükkanımızı Taşıdılar

Henüz yeni kurmuştuk dükkanı. Borç dert ödeme sıkıntısı içindeydik. Dükkan sahibimiz geldi ve özel bir neden ile dükkan yerini boşaltmamızı istedi. İş yeri olarak kiracı olmak da zor bu memlekette. İzmir lokma fiyatı çok ucuz olduğundan kazanmakta zorluk çektik ve daha verimli dükkana taşınmaya karar verdik.

Lokma Dükkanı Taşımak İçin Nakliyeci Aradık

Başladık nakliyeci aramaya. Hem dükkan eşyalarımıza zarar vermeyecek nakliyeci olmalı hem de bütçemizi zorlamalıydı. Abartısız onlarca nakliye firması ile görüştük. İzmir lokma dükkanımızın taşınması için.

Dükkanımızı TaşıdılarHer firmanın ayrı fiyat verdiğini ve bu taşıma fiyatlarında uçurum farklar olduğunu gördük ve şaşırdık. Bazıları çok ucuz fiyat veriyordu. Yakıt masrafı bile zor çıkardı. Bu bizi şüphelendirmedi değil. Sonuçta iş yapacak ve kazanç sağlayacak değil mi? Kazanmıyorsa neden benim dükkanımı taşısındı? “Bu işte bir bit yeni var.” Kuşkusu edindik. Bu kuşku daha çok aramamıza daha çok araştırma yapmamıza da vesile oldu.

Lokma Dükkanımızın Eşyalarını Taşıdılar

Evdeneveizmir.com.tr ile bir değil birkaç defa görüşme yaptık. Bize İzmir lokmacı dükkanımızın önemli malzemelerini taşıma sigortası ile sigortalayarak taşıyacaklarını söylediler. Bu biraz güvence verdi. Yeniden lokma makinası alabilecek gücümüzde doğrusu yoktu. Taşıma süresinde her şey olabilir değil mi? Böyle durumlarda insan kendini en kötü senaryoya hazırlıyor. Zaten yüzlerce kötü olasılık insanın beyninde dönüyor.

Bize güven veren diğer yaklaşımları da sözleşme yapmaları oldu. Resmi olarak sorumluluğu üstlenmeleri bizi rahatlattı. Biz de esnafız. Sözleşme gibi şeyler işler yolunda giderse önemli değildir. Sadece imzalı kağıttırlar. Ama olurda işler ters gider ise o vakit hukuk güvencesidirler. Bu nedenle dükkan nakliye sözleşmesi yapıyoruz dediklerinde güvenimiz hayli arttı. Belki bizim kaygımız, korkumuzdu am olsun onu da giderdiler.

Sağ olsun arkadaşlar. Dükkanımız da ki tüm malzemeleri özenle ambalaj yaptılar. Çok hassas davranarak nakliye aracına yerleştirdiler. Yeni dükkanımız da her şeyi istediğimiz yere indirdiler. Tüm eşyalarımızı tek tek kontrol ettikten sonra işlerini tamamladılar. Ödeme sonrası dükkan nakliye faturamızı kestiler. Helalleştik. Dükkan taşıması için öneriyorum bu firmayı tavsiye de ediyorum.

Yazan : Aziz Lokmantürk