Telefon: 0533 205 81 47

Mesele Karşılıklı Güven Duymak

Allah rahmet eylesin dedeleri için bizi aramıştı İzmir evden eve nakliyat firması. Kimse için hiçbir ölüm kolay değildir.

Önce Biz Arkadaşlara Lokma Hizmet Verdik

“Dedemizi kaybettik. İzmir lokma döktürmek istiyoruz hayrımıza, siz yapar mısınız?” diye sormuşlardı. Önce biz lokm ahizmeti vermiştik.

İlk tanışıklığımız böyle başlamıştı. Biz o zaman gününde ve saatinde orada olmuştuk. Vakur, nezaketli halleri hissediliyordu. Biz lokmacı firmasıyız. Aslında her şeyi en baştan konuşmadan, sözleşme yapmadan işe başlamayız. Fakat o gün o telefon konuşmasında biz, “evet, biz hayır lokması dökeriz.” Dedik ve başka bir şey konuşmadan telefonu karşılıklı kapatmıştık.

Mesele Karşılıklı Güven DuymakBazen telefon konuşmasında dahi ilk elektrik güven şekillenmesine yol açıyor. Meslek tecrübesi de denebilir. İzmir lokma fiyatı üzerine hiç konuşmadık. Biz de konuşmadık, onlar da sormadılar. Olağan süreçte bu arkadaşlar da esnaf. İzmir nakliyatçı işi yapıyorlar. Kendileri de nakliyat fiyatı konuşmadan işe başlamaz işlemlerini başlatmazlar. Bu dalgınlık unutkanlık veya ihmal karlık değil ne onlar için ne de bizim için. Bu o anki telefon konuşmasında kendiliğinden oluşan karşılıklı güvendir. Bu güven üzerinden iş yapmadır.

Belki, İzmir saray lokma isteyeceklerdi, belki fındık lokma isteyeceklerdi. Onu dahi sormadık. Sadece yeri saati aldık. O yer ve saatte İzmir lokmacı olarak, dökümümüzü yaptık.

Biz Nakliyatçı Sorana Tavsiye Ediyoruz

Sonrasında denk geldi. Kiracımız taşınacaktı. Kiracımız, “Abi tanıdık nakliyatçı var mı?” diye sorduğunda, ilk aklıma arkadaşlar geldiler. Hatta ben aradım. Belli ki onlar da kaydetmişlerdi. Kimin neyin niçin nasıl fiyat, ücret konuşulmadan, “ nereden ne zaman taşınacağını “ sordular. O gün o saatte, gelip, kiracının eşyalarını ambalaj yaparak, yükleyip getirmişlerdi. Kiracımız ödemesini yaptı. Çok memnun kalmıştı.

Mesele işini iyi yapmak. Lokmacı veya nakliyatçı olsun fark etmiyor işini iyi yapan insanlar, firmalar karşılıklı güveni yakalıyor ve bu güveni istismar etmiyor. Güven duyduğumuz nakliyatçı firmasını öneriyoruz, tavsiye ediyoruz.