Telefon: 0533 205 81 47

Büyük Makine Taşıcılığı

Sac kalıp tezgahlarımızın kilosu çok ağır. Biz bu makinaları nasıl taşıyacağız. İzmir de ki nakliyecileri aradık. “Makine taşımıyoruz.” Cevabı aldık bir çoğundan. Bir çoğu da, “ makinelerinizi taşırız fakat hasar durumunda sorumluluk almayız “ dediler.

Ne demek “makineleri taşırız ama sorumluluk almayız.” Biz tel erezyon işi yapar iken müşteriye” işinizi yaparız ama sorumluluk almayız” diye bir söz söylediğimizi hatırlamıyoruz. Böylesi bir söz söylemesi mümkün mü? Bu nasıl bir sorumsuzluk olabilir ki?

Araştırmalarımız devam eder iken daha önce iş yerini taşıtmış komşu firmamızın referansı ile İzmir iş yeri taşıma firmasını aradık. “Bir görelim makinelerinizi” dediler. Görmesi için de ücretsiz ekspertiz gönderdiler.

Büyük Makine Taşımasını Beraber Planladık

Büyük Makine TaşıcılığıEksper iş yerimizi gelip tek, tek makineleri inceledi. Makinelere dair bizden detaylı bilgi aldı. Yük asansörü ve vinç kullanacaklarını belirttiler. Büyük makineler için özellikle makine nakliyesinde kullandıkları araçları olduğunu, kasanın buna göre dizayn edildiğini belirttiler. Bu bilgi bizim açımızdan çok önemliydi.

Tel erezyon makinesinin çok hassas olması vesilesi ile ona özel önem göstermelerini rica ettik. Tüm makineleri, nakliye sigortası ile sigortalayacaklarını ifade ettiler. Bu da en önemli diğer bilgiydi. Fiyat teklifi verdiler. Pazarlık sünnettir diyerek pazarlık ettik. Anlaştık. Sözleşmemizi yaptık.

Sac kalıp makinelerimizin taşınma günü ve saatinde vinç ve asansör ve nakliye aracı ile geldiler. Tüm elemanları olabildiğince özenliydiler. Bizim ilgili personel arkadaşla da bilgi alış verişi yaparak, makineleri güvenle araca yüklediler. Hiçbir aksaklığa yer vermediler. Yeni iş yerimize taşıdılar. Yerleştiler. Tüm makinelerin çalıştırılmasını beklediler. Biz tüm makineleri deneme amaçlı test yaparak çalıştırdık.

Büyük Makine Taşımacılığında Deneyimliler

Büyük makine taşınmasına gerçekten özel araçları, teknik donanımları ve makine taşımacılığında deneyimli personelleri var. Biz bunu gördük. Sitelerinde yazma fırsatı olduğunda bilgilendirmek ve tavsiye etmek, referans olmak amacı ile yazdık.