Telefon: 0533 205 81 47

Ekspertiz Formu

Ekspertiz formu aslında nakliyatın başlangıç anıdır. Her şey burada güvenceye alınır ya da burada ıskalanır. Bu nakliyat yapacak firmanın taşıma samimiyetini gösterir. İşin ehli firmalar ekspertiz yapmak isterler. Ekspertiz ücretsiz bir hizmettir.

Ücretsiz Ekspertiz

Nedir ekspertiz? Firmanın uzman personeli, taşınacak eşyayı görür değerlendirir. Nakliyat yapacak aracın sokağa caddeye rahat girip girmeyeceğine bakar. Kat yüksekliğini inceler. Asansör kullanmaya ihtiyaç olup olmadığını tespit eder. Gidilecek mesafeyi ve yeni taşınılacak yeri de aynı yöntemle inceler. Bir rapor oluşturur. Bu sürece ekspertiz denir.

Ekspertiz Niçin Yapılmalıdır?

Ekspertiz FormuEkspertiz formunu firmalar aslında kendileri için yaparlar. Bu neden ile ücretsiz yaparlar. Amaçları taşıyacakları eşyayı, katı, sokağı görmek ve nereden, nereye, nasıl taşıyacağına karar vermektir.

Ekspertiz formu bu neden ile firmalar için samimiyet testidir. Neden? İşini önemseyen firma önce ne iş yapacağını bilmek ister. Ekspertiz yapmak ister. İşini önemsemeyen firma, yapacağı işe değil alacağı paraya bakar. İşini önemseyen firma, ekspertiz raporundan sonra fiyat, ücretlendirme yapar. İşini önemsemeyen firma en baştan fiyat sunar. Ekspertizi önemsemez. Bu durumda kaç personel çalışılacağı, hangi eşyaların olduğu, hangi eşya için hangi ambalajın yapılacağı, de-monte ustasına ihtiyaç olup olmadığı, asansöre ihtiyaç olup olmadığı varsa bile kaçıncı kata uzanacak asansör kurulacağı belirlenir. Bu işin temel yol ve yöntemi ekspertiz ile oluşturulur.

Ekspertiz Uyarı

Ekspertiz yapmadan işe başlayanlar, “Bilmiyorduk, asansör gerekli, asansör için şu kadar ücret vermelisiniz. Bilmiyorduk, eşyanız çok fazla artı bir eleman daha çalışacak artı bira para ödemelisiniz.

Evden eve nakliyat mesafesi çok uzun artı ücret vermelisiniz. De-monte ve monte elemanı için artı ücret ödemelisiniz.” Diye yavaş yavaş yeni, yeni ücret eklerler. Sözlerini de bilmiyorduk ile başlarlar. Neden? Ekspertiz yapmadıkları için. Aslında bunun için, sonradan taşınma esnasında sizi, daha çok para ödemeye mahkum ve mecbur etmek için ekspertiz yapmazlar. Daha detay için İzmir nakliyat iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 


 

Ekspertiz Formu

 

 

Ekspertiz Formu