Telefon: 0533 205 81 47

Kış Mevsiminde Nakliyat

Kış mevsiminde nakliyat yapabilecek kapasitede olmayan şahıs ya da firmalar nakliyat yapar iken çeşitli sorunların oluşmasına vesile olmaktadırlar. Asansör kazasından yol kazasına değin hayati önemde tehlikeli sonuçlara yol açmaktadırlar.

Kış Mevsiminde Nakliyat Araçları Yeterli Olmalıdır

Kış mevsiminde nakliyat yapabilecek firmanın aracı için yetki belgesi ve yeterlilik özelliği olmak durumundadır. Bu ikisini de çok önemseyen veya hiç önemsemeyen şirketler piyasada vardır. Önemseyenler zaten gerekli önlemlerini alanlardır. Nakliyat aracına bakım yaptırmayan, kışlık lastiklerini taktırmayan, olası yağışlı ve karlı yollarda çıkabilecek sorunlar için tedbirlerini aracında almayanların yola çıkması dehşete davetiyedir.Kış Mevsiminde Nakliyat

Kış mevsiminde nakliyat için kışlık lastiği olmaz ise olmazdır. Yolların olası buzlanması için de zincirin kesinlikle araçta olması önemlidir. Kışlık lastikler karlı veya yağmurlu yollar da işlevseldir. Buzlu yollarda iş görecek, ihtiyaç karşılayacak şey, zincirdir. Zincir yoksa yüklü nakliyat aracının buz üstünde durması imkansıza yakındır. Kayma, çarpma, devrilme durumları kaçınılmazdır. Yüklü olduğundan da olası çarpma, vurma, devrilme durumunda alacağı ve vereceği hasar hayati düzeyde tehlikeli olabilir.

Nakliyat Aracına Kış Bakımı Yapılmalıdır

Kış mevsiminde nakliyat yapan sürücü ve firma nakliyatını yaptığı eşyayı, insanı önemsiyorsa önce aracını kışa hazırlar. İlk yardım çantasından, yağ, su kontrolüne, zincirinden, lastiğine değin her şeyini tamam eder. Sorumsuz olanlarda bu hazırlığın bir önemi de yoktur. Onların felsefesi, “Bir şey olmaz”dır. Bir şey olmayan ülkemizde trafikte yaşanan can kaybı felaket boyutlardadır.

Kış mevsiminde nakliyat için aracına düzenli kış bakımını yaptıran, kapalı kasa aracının kasa düzeneğini elden geçirten, ilk yardım çantasını hazır eden, kışlık lastiğini taktıran, buz zincirlerini aracında hazır tutan deneyimli ve sorumlu sürücü ve firmalar risk olsa da işlerini başarı ile gerçekleştirirler. Nakliyatta amaçlarına ulaşırlar. Eşyaları yeni evlerine sağ, salimen teslim ederler. Kışın da gayet başarılı, keyifli evden eve nakliyat İzmir yapılmaktadır.