Telefon: 0533 205 81 47

Hemport Sanal Fuarda

Firmamız, sanal fuarda çalışması fuar kültürünü nakliyat sektörü için yaygınlaştırma çabamızdır. Bu bizim sektöre taşımaya, aşılamaya çalıştığımız bir kültürdür.

Fuar mesleki Paylaşımdır

Fuarlar hem ulusal hem uluslararası düzeyde teknik ve mesleki yeterliliklerin, yeteneklerin ve yeniliklerin paylaşılması etkinliğidir. Nakliyat sektörünün bilinen fuarları var mıdır? Mesleki yeniliklerini paylaşıyorlar mı? Yeniliklerini sunuma açıyorlar mı? Daha yeni ne olabilir diye araştırma yapıyorlar mı? Türkiye ya da uluslararası firmalar ile bilgi alış verişleri var mı?

Bu sorulara olumlu cevap vermek günümüz açısından pek mümkün değil. Oysa ki bilim ve teknoloji o denli hızlı ilerliyor ki, bu yaratıcılık sektöre anında uyarlamak için fuarların önemi değerlendirilebilir.

Yenilikler Fuarda Sergilenir

Fuarlar düzenlenebilir. Yenilikler sergilenebilir. Fikir alış verişi ile nakliyat fuarlarında yep yeni taşıma olanakları yaratılabilir. Neden ise amatör kalma tercihinde kesin ısrar var. Fuar oluşturma çabasından kaçış var. Hemport Sanal Fuarda

Bildik geleneksel taşınma yöntemlerinde inanılmaz ısrar var. Yenilikler firmaları batıracakmış gibi algılanıyor. Yeni araca, personel nasıl uyum sağlayacak diye bakılıyor. İşi kolaylaştırması, hızlandırması pek önemsenmiyor. Yurttaşın işini daha hızlı, daha verimli ve daha güvenli taşıma fikri öncelikli fikir olamıyor. Zaten aracımız, personelimiz var bu işi zaten yapıyoruz gibi bir sabitlikte hareket ediyor. Bu yüzden nakliyat sektörü yenilenemiyor.

Bu yüzden taşımacılık gelişemiyor. Nakliyat tekniğe kendini çok ama çok geç adapte ediyor. Sonuçlarının olumsuzluğunu da yurttaş çekiyor. Örneğin hala asansör kullanmayan, asansöre direnen firmalar var. Yirmi birinci yüz yılda bu firmaların varlığı düşünmek, anlamak mümkün değil. Bu bir tür gericiliktir. Sektörü gerileştirme halidir ve bu gerilikte inatlaşma halidir. Yurttaşımızda bu tür yeniliğe pek teşvik ediyor sayılamaz. Yurttaşımız da “kardeşim yedinci katta ki televizyonu, buz dolabını neden sırtında taşıyorsun? Bunun yeni tekniği asansörü yok mu?” sorusunu sormuyor.

Firmamız sanal fuarda İzmir evden eve nakliyat etkinliğini gerçekleştiriyor.